GERMANY MUSICAL INSTRUMENT

GRAND & UPRIGHT ACOUSTIC PIANO

سوالات متداول


 • ارائه خدمات گارانتی و بیمه ای

  تمامی هزینه های تعمیرات و تعویض قطعات بر عهده شرکت برگمولر بوده و تحت حمایت گارانتی شرکت انجام می گردد.
  حوادثی که محصول بی احتیاطی مصرف کننده می باشد و نیز تحت پوشش بیمه ایران می باشد.
  با توجه به اینکه کلیه خدمات توسط نیروهای متخصص شرکت برگمولر انجام می گردد، مشتریان محترم تنها از طریق متخصصین این شرکت و روند خدماتی پشتیبانی شرکت برگمولر اقدام به تعمیر محصول خریداری شده خود نمایند تا از بهترین کیفیت در کوتاه ترین زمان و بدون هزینه در ارائه خدمات و پشتیبانی بهرمند شوند. هزینه حمل و نقل محصول به عهده مشتری می باشد.

 • شرایط گارانتی و بیمه

  پیانو های آکوستیک دارای گارانتی شرکتی ۱۰ ساله (۱۲۰ ماهه) و تحت پوشش ۷ ساله (۸۴ ماهه) بیمه ایران می باشد.
  پیانو های دیجیتال دارای گارانتی شرکتی ۲ ساله (۲۴ ماهه) و تحت پوشش ۲ ساله (۲۴ ماهه) بیمه ایران می باشد.
  گیتار و ویلون و دیگر محصولات شرکت برگمولر دارای گارانتی شرکتی ۱ ساله (۱۲ ماهه) و تحت پوشش ۱ ساله (۱۲ ماهه) بیمه ایران می باشد.

 • یک گارانتی دوست داشتنی

  ارائه گارانتی واقعی و دارا بودن واحد فنی و پشتیبانی تخصصی باعث گردید، علاوه بر جلب رضایت حداکثری مشتریان و همراهان عرصه موسیقی تحقق شعار (یک گارانتی دوست داشتنی) را به ظهور برساند.
  هر خرید در اصل یک سرمایه گذاری است و مشتری باید در کمال رضایت و اعتماد در قبال پولی که پرداخت می کند، کیفیت و خدمات مطلوب دریافت نماید.
  مشتریان محترم با خرید محصولات برگمولر علاوه بر گارانتی شرکت از همراهی بیمه ایران نیز برخوردار خواهند بود.
  تا با خیالی آسوده و راحت از محصول خریداری شده خود استفاده نموده و لذت کافی را ببرند.

  مفتخریم که در تمامی نمایندگی ها و دفاتر خدمات پس از فروش شرکت برگمولر در سراسر کشور هیچ گاه جمله ( این مورد شامل گارانتی نمی باشد ) را نمی شنوید.
  چراکه شرکت برگمولر تمامی محصولات خود را تحت پوشش گارانتی شرکتی و بیمه معتبر ایران عرضه می کند و حوادثی که به طور ناخود آگاه و یا در اثر خطای انسانی رخ می دهد نیز تحت پوشش بیمه ایران می باشد.

 • گارانتی و بیمه محصولات شرکت برگمولر

  با اطمینان خاطر و فارغ از دغدغه های روز خرید خود را انجام دهید.
  شرکت برگمولر همواره مشتاق است تا با ارائه خدمات نوین و مطلوب ضمانتی خود، میزبان دائمی همه دوستداران عرصه موسیقی باشد.تمامی محصولات شرکت برگمولر دارای گارانتی به همراه ضمانتنامه بیمه ایران می باشند.

 • نمایندگی های فعال

  شرکت برگمولر با همکاران مجرب و معتمد خود در نمایندگی های فعال در سطح کشور به همراهان و مصرف کنندگان و دوست داران عرصه موسیقی خدمات عرضه و در حوزه بازار فروش در اکثر استان های کشور ارائه خدمات می نماید.
  شرکت در حوزه نمایندگی های فعال تاکید ویژه ای بر مشتری مداری داشته و بر این باور است که مشتری باید در برابر هزینه هایی که می پردازد، منافعی با ارزش بالاتر دریافت کند، در همین راستا با ایجاد نمایندگی های متعدد در سطح کشور موجبات رضایت مشتریان در خرید و استفاده آسوده از محصولات شرکت را فراهم آورده است .
  شرکت برگمولر با پرسنل مجرب و تحصیل کرده دارای اخلاق حرفه ای و یکپارچه بودن قیمت ها در تمامی نمایندگی ها آماده ارائه خدمات و میزبانی مطمئن برای خریداران و دوست داران عرصه موسیقی می باشد.
  برای ارتباط با نمایندگی های شرکت برگمولر به صفحه راهنمای استانی که به شکل نقشه زیبای کشور ایران تهیه شده است، مراجعه و بر روی استان مورد نظرتان کلیک کنید و تلفن و آدرس نمایندگی مورد نظرتان را دریافت نمایید.

 • مراحل رگلاژ

  اطمینان حاصل کردن از تنظیم صحیح پیچ ها در اکشن – بازدید کلی اکشن – بررسی نقطه برخورد چکش ها به سیم ها – اندازه گیری فاصله چکش تا سیم – (hammer blow ) – بررسی کارکرد صحیح مفصل ها – بررسی وضعیت کلید ها و اطمینان از موازی بودن آنها – تنظیم میزان Lost motion (خلاصی در اکشن)تنظیم میزان Let off (رها سازی در اکشن) – تنظیم ارتفاع کلیدها نسبت به لبه جلویی پیانو – تنظیم عملکرد پدال ها

 • رگلاژ در پیانو

  بالا نیامدن کلیدها، کاهش پاسخ پیانو به تغییرات دینامیک، عدم کارکرد صحیح پدال ها، وجود صداهای اضافی در حین نواختن پیانو، همه و همه نشان دهنده نیاز به انجام فرآیند رگلاژ می باشد این فرآیند نیز در تمامی پیانو های آکوستیک طبیعی و متداول است. با توجه به اینکه اکشن پیانو از قطعات متحرک متعددی تشکیل شده است میزان استفاده و سطح نوازندگی شما در سرعت بخشیدن به این نیاز دخیل است، یکی دیگر از عوامل، تغییرات دما و رطوبت هوا می باشد اگر نگاهی اجمالی به قطعات به کار رفته در اکشن پیانو داشته باشید متوجه می شوید که بسیاری از قطعات از چوب می باشد.البته چوب استفاده شده در محصولات برگمولر با روشهای خاص و کلاسیک فراوری می شوند که مقاومتی عالی نسبت به عوامل بیرونی از خود نشان می دهند ولی با این حال نیز تغییرات رطوبتی باعث بروز تغییراتی در قطعات اکشن می شود.

 • کوک در پیانو

  میزان رطوبت و دمای هوا یکی از عوامل مهم در خارج شدن کوک پیانو است، سرما و گرما می تواند موجب تغییر حجم و اندازه بخشهایی از پیانو شوند این تغییرات معمولا در ابتدا ی نیمه اول و دوم سال رخ می دهند بنابراین ابتدای هر نیمه می تواند زمان مناسبی برای کوک کردن ساز باشد، نو بودن ساز نیز یکی از عواملی است که باعث می شود پیانو با سرعت بیشتری کوک خود را از دست بدهد پیانو های نو برای تثبیت کوک ممکن است در سال اول خریداری تا ۴ یا بیشتر احتیاج به کوک داشته باشند.
  حرکت دادن ساز به خصوص بلند کردن آن می تواند به راحتی کوک ساز را تغییر دهد، تکان و لرزش شدید موجب تغییر تنش روی سیم و ساند برد می شود.

 • موارد مورد توجه بعد از خرید پیانو

  کوک و رگلاژ مواردی هستند که نوازندگان باید به آن توجه کافی داشته باشند. کوک و رگلاژ نیز در تمامی پیانوهای آکوستیک امری طبیعی و بدیهی است در پیانوهای گران قیمت که با استانداردهای بالا ساخته می شوند به دلیل ظرافت در ساخت نیاز به توجه بیشتری به فرآیند کوک و رگلاژ نسبت به مدل های ارزان تر می باشد، کوک مرتب و رگلاژ به موقع پیانو به حفظ و ماندگاری پیانو کمک می کند عملکرد سیم ها و ساندبورد پیانو با کوک منظم و البته نواختن ساز به تدریج بهتر شده و به اصطلاح ساز جا افتاده می شود.

 • شرایط نگهداری از پیانو

  بطور کلی رطوبت نسبی ۴۵ تا ۶۰ درصد و دمای ۲۰ درجه بدون تابش مستقیم نور خورشید بهترین شرایط برای نگهداری پیانو می باشد.پیانو را باید از هرگونه وسیله حرارتی نظیر بخاری، رادیاتور و… دور نگه داشت.خشکی بیش از حد هوا و حرارت زیاد به راحتی می تواند آسیب های جدی به ساندبورد و بدنه ساز که از چوب هستند وارد کند همچنین باید از نگهداری پیانو در هوای سرد اجتناب کرد از قرار دادن پیانو نزدیک مکان هایی که در معرض هوای سرد قرار دارند مانند درب، پنجره و نزدیک یا روبروی سیستم های سرمایشی خودداری کنید. از قرار دادن این ساز در مکان هایی که رطوبت بالا دارند نیز باید پرهیز کرد، رطوبت بالا موجب زنگ زدن سیم ها و تاب برداشتن و تغییر شکل ساندبورد و قطعات چوبی اکشن ساز می شود.

 • پیانو آکوستیک

  نام کامل ساز پیانو، پیانو فورته ( Piano forte ) می باشد پیانو به معنی ملایم و فورته به معنی رسا می باشد که به خوبی منعکس کننده ی توانایی های این ساز می باشد.پیانو یکی از سازهای صفحه کلید دار و مشهورترین آنهاست صدای پیانو در اثر برخورد چکشهایی با سیمهای آن که به صفحه ای موسوم به صفحه صدا متصل شده اند تولید می شود.پیانو به عنوان مادر سازها و کاملترین ساز نیز شناخته می شود که قادر است محدوده بسیار گسترده ای از اصوات را تولید کند در صورتی که سایر سازها تنها بخشی از این محدوده را اجرا می کنند.
  انواع پیانو :بزرگ یا گرند،دیواری،اسپینت،کنسول

 • پیانو دیجیتال

  یکی از مشکلاتی که هنرجویان و یا والدین آنها در شروع آموزش پیانو با آن مواجه هستند انتخاب پیانویی مناسب با شرایط مادی و موقعیتی آنهاست. تا قبل از ورود و رواج پیانوهایی دیجیتال به بازار داشتن پیانو برای بسیاری از افراد یک رویا محسوب می شد اما امروز با ورود پیانو دیجیتال داشتن پیانو برای علاقمندان این ساز آسان تر از گذشته می باشد. البته لازم به توضیح است که پیانو دیجیتال مناسب افرادیست که شرایط داشتن آکوستیک را ندارند و با تهیه یک پیانو دیجیتال فاصله زمانی تا رسیدن به شرایط داشتن پیانو آکوستیک را طی می کنند بدین جهت بهترین الگو برای خرید پیانوی دیجیتال مناسب، خود پیانوی آکوستیک می باشد که شرکت برگمولر نیز با داشتن عقبه و سابقه بسیار طولانی در عرصه تولید پیانوهای آکوستیک با الگوبرداری بسیار دقیق از تولیدات آکوستیک خود در تولید و طراحی پیانوهای دیجیتال موفق به ارائه پیانو دیجیتال هایی با حداکثر شباهت به پیانوهای آکوستیک شده است. از مزیتهای پیانوهای دیجیتال می توان به موارد زیر اشاره نمود:
  وزن کم، قیمت مناسب، داشتن کنترل حد صدا، امکان استفاده از هدفون، بی نیاز بودن از کوک و همچنین دارای امکاناتی مانند ضبط صدا، مترونوم، صداهای متنوع که در تولیدات اورینتال قابلیت اجرای صدا در فواصل ربع پرده نیز وجود دارد. شرکت برگمولر با لحاظ برجسته ترین تکنولوژی روز ساخت مکانیزم شبیه سازی شده برخورد و رهاسازی چکشی و عیار وزنی کلاویه مشابه با آکوستیک ( RH3 ) موفق به ارائه مدل های دیجیتال بسیار استاندارد در بازارهای جهانی شده است.

 • نکات قابل توجه در نگهداری ویولن

  زدن کلیفون به آرشه باعث تماس بهتر تارها با سیم های ویولن می شود، دو نوع کلیفون وجود دارد کلیفون روشن مناسب(آب و هوای گرم) ، کلیفون تیره مناسب (آب و هوای سرد). هر چند وقت یکبار خرک ساز را کنترل کنید و مطمئن شوید که سرجایش است.

 • شرایط نگهداری ویولن

  طبیعت چوب به گونه ای است که وقتی در معرض هوای مرطوب قرار می گیرد باد می کند و وقتی در معرض هوای خشک قرار می گیرد جمع می شود، تغییر ناگهانی دمای محیطی که سازتان را در آنجا قرار داده اید باعث صدمه زدن به ساز می شود، البته لازم به ذکر است که چوب بکار رفته در محصولات برگمولر با روشی کلاسیک و خاص فرآوری می شوند که در برابر تغییرات دما مقاوم باشد ولی با این حال نیز یکی از موارد قابل توجه دور نمودن ساز از محیط هایی که از نظر دما دارای تغییرات شدیدی هستند مثل زیرزمین و یا اتاق های زیرشیروانی و… می باشند، وقتی وارد محیط جدیدی می شوید به مدت ۱۵ دقیقه ساز را از جعبه اش خارج نکنید.

  سیم ها: پاره شدن سیم تنها نشانه اتمام تاریخ مصرف سیم ها در ویولن و گیتار نیست، زمان استفاده از سیم ها بین ۳ تا ۴ ماه در ویولن و ۵ تا ۶ ماه در گیتار است که به میزان استفاده و سطح نوازندگی شما و میزان دما در محیط نگهداری ساز نیز بستگی مستقیم دارد.سیم های ارزان باعث ایجاد فشار و تنش بر روی بدنه ویولن و گیتار می شوند که ممکن است نتیجه آن شکستن، تاب برداشتن و دیگر آسیب ها روی سازتان باشد. از سیمهای مناسب که با ساز شما سازگارند استفاده کنید. برای پاک کردن ساز هرگز از الکل، استون، پارافین یا سایر حلال ها استفاده نکنید. از کیف یا کاور مناسبی که محفظه داخلی آن به شکل سازتان می باشد برای نگهداری و حمل ساز استفاده کنید.

 • ویولن

  ساز زهی و آرشه ای است که قادر است تمام فواصل کروماتیک و کوچکتر از آن را اجرا کند. مهمترین اجزای تشکیل دهنده ویولن آرشه و کمان، جعبه طنینی(جعبه رزونانس)، خرک، گیریف، سیم گیر، دسته و گردن می باشند.

 • نکات قابل توجه در نگهداری گیتار

  در ساعاتی که از گیتار استفاده نمی کنید آن را روی پایه های زمینی مناسب و استاندارد قرار دهید. هنگام نواختن گیتار حتی الامکان از لباس های دکمه دار و زیپی استفاده نکنید تا باعث ایجاد خش برروی Finish یا پشت گیتار نشوید.

 • شرایط نگهداری گیتار

  طبیعت چوب به گونه ای است که وقتی در معرض هوای مرطوب قرار می گیرد باد می کند و وقتی در معرض هوای خشک قرار می گیرد جمع می شود، تغییر ناگهانی دمای محیطی که سازتان را در آنجا قرار داده اید باعث صدمه زدن به ساز می شود، البته لازم به ذکر است که چوب بکار رفته در محصولات برگمولر با روشی کلاسیک و خاص فرآوری می شوند که در برابر تغییرات دما مقاوم باشد ولی با این حال نیز یکی از موارد قابل توجه دور نمودن ساز از محیط هایی که از نظر دما دارای تغییرات شدیدی هستند مثل زیرزمین و یا اتاق های زیرشیروانی و… می باشند، وقتی وارد محیط جدیدی می شوید به مدت ۱۵ دقیقه ساز را از جعبه اش خارج نکنید.

  سیم ها: پاره شدن سیم تنها نشانه اتمام تاریخ مصرف سیم ها در ویولن و گیتار نیست، زمان استفاده از سیم ها بین ۳ تا ۴ ماه در ویولن و ۵ تا ۶ ماه در گیتار است که به میزان استفاده و سطح نوازندگی شما و میزان دما در محیط نگهداری ساز نیز بستگی مستقیم دارد.سیم های ارزان باعث ایجاد فشار و تنش بر روی بدنه ویولن و گیتار می شوند که ممکن است نتیجه آن شکستن، تاب برداشتن و دیگر آسیب ها روی سازتان باشد. از سیمهای مناسب که با ساز شما سازگارند استفاده کنید. برای پاک کردن ساز هرگز از الکل، استون، پارافین یا سایر حلال ها استفاده نکنید. از کیف یا کاور مناسبی که محفظه داخلی آن به شکل سازتان می باشد برای نگهداری و حمل ساز استفاده کنید.

 • گیتار

  نوعی ساز زهی که با پیک یا انگشت نواخته می شود و از این جهت که سیمهای آن در اثر ارتعاش تولید صدا می کنند به سازهای گروهکوردوفون (cordo phones) یا زه صدا تعلق دارد تا به امروز گونه های متفاوت و متنوعی از گیتار در سطح جهان تولید و مورد استفاده و توجه نوازندگان این ساز قرار گرفته است.